Aktualności

Powrót do listy

Nośniki digitalowe Clear Channel zasilane zieloną energią od Polenergii Sprzedaż.

Data publikacji: 2024-01-18 Dodaj do ulubionychClear Channel Poland podejmuje kolejne działania w kierunku zrównoważonego rozwoju.


Polenergia przez 5 najbliższych lat będzie zasilać zieloną energią sieć nośników reklamowych Clear Channel Poland. To efekt długoterminowej umowy smart cPPA.  Dostawy energii realizowane są przez Polenergię Sprzedaż, ruszyły 1 stycznia 2024 roku.

Oznacza to, że przez 5 kolejnych lat nośniki reklamowe należące, w których  Clear Channel Poland jest stroną umowy będą zasilane energią z odnawialnych źródeł Polenergii. Zielona energia zostanie wyprodukowana na Farmie Wiatrowej Dębsk. Otwarta w 2023 roku elektrownia posiada 55 turbin o łącznej mocy 121 MW.

– Współpraca Polenergii Sprzedaż ze światowym liderem outdooru pozwoli promować zrównoważone rozwiązania oparte na energii odnawialnej w tej branży i zarazem inspirować innych uczestników rynku do podejmowania podobnych działań. Dzięki długoterminowej umowie smart cPPA, którą podpisaliśmy, Clear Channel Poland może nie tylko znacząco obniżyć swój ślad węglowy, ale także wyróżnić się wśród konkurencji jako firma dbająca o przyszłość naszej planety. Jesteśmy dumni, że możemy w tym pomóc – mówi Robert Rutowicz, Członek Zarządu Polenergii Sprzedaż.

– Liczba ekranów cyfrowych w Clear Channel Poland dynamicznie rośnie, poszerzając naszą ofertę Digital Out of Home. Niesie to za sobą szereg nowych wyzwań, jak i możliwości. Zależy nam, aby oferować naszym reklamodawcom jak największy zasięg kampanii, jednak lokalizacja, jakość nośników oraz dbałość o środowisko naturalne, zawsze odgrywają dla nas szczególną rolę – nasza oferta out of home jest ofertą reklamy premium – mówi Magdalena Bandurska, Head of Development Clear Channel Poland. 


Farma Wiatrowa Grabowo o mocy 44 MW


Dzięki współpracy z Polenergią aktualnie ponad połowa wszystkich nośników w Clear Channel Poland jest zasilana energią z odnawialnych źródeł. Cały czas prowadzimy działania, które realnie mają za zadanie zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery.  

•    Ponad 55%  spektakularnych ekranów w galeriach handlowych jest zasilana zieloną energią,

•    Ponad 36% ekranów digital na ładowarkach samochodowych jest zasilana energią z odnawialnych źródeł,

•    Sukcesywnie zwiększa się ilość słupów reklamowe zasilanych energią słoneczną,

•    95%  klasycznych nośników w Clear Channel Poland jest oświetlana żarówkami LED (co powoduje ponad 50% mniej zużycia energii)

•  Od 2022 roku wszystkie montowane ekrany w Clear Channel Poland posiadają szereg certyfikatów, które dowodzą m.in. wysokich parametrów w zakresie zrównoważonego rozwoju.


Corporate Power Purchase Agreement (cPPA) to umowy zawierane przez odbiorcę energii bezpośrednio z jej wytwórcą. W przypadku Polenergii oznacza to wytwórcę, który dysponuje szerokim portfelem Odnawialnych Źródeł Energii. W tym czasie energia sprzedawana jest po ustalonej wcześniej cenie. Kontrakt PPA zawarty z wytwórcą, który posiada OZE, umożliwia odbiorcy uniezależnienie się od rynkowych wahań cen energii.

Smart cPPA i Standard Energia 2051 to nowe rodzaje kontraktów skierowane do wszystkich klientów o zużyciu rocznym do 10 GWh, dla których do tej pory kontrakty cPPA nie były dostępne. Energia pochodzi ze źródeł odnawialnych z gwarancją, że średniorocznie, w każdej godzinie, energia została wyprodukowana w źródle OZE i dostarczona do klienta na jego potrzeby, z dokładnością nie mniejszą niż 95%. 

W zamian za maksymalnie 5% brakującej generacji uzupełnionej z rynku, taka sama ilość energii jest odsprzedana na rynek, ale w innych godzinach, uzupełniając wolumen energii zielonej do 100%. Ceny energii są podobne jak w kontraktach na energię czarną. Jedyne różnice mogą wynikać z kosztu gwarancji pochodzenia. Co najważniejsze ślad węglowy w strukturze paliw dla Smart cPPA i Standard E2051 jest wykazywany jako zerowy. 


****

Polenergia – największa polska prywatna grupa energetyczna. Składa się z pionowo zintegrowanych spółek działających w obszarze wytwarzania energii z odnawialnych i niskoemisyjnych źródeł oraz sprzedaży energii elektrycznej dla klientów biznesowych i detalicznych. Polenergia jest pierwszym polskim przedsiębiorstwem, które podporządkowało swoją wizję rozwoju budowie zeroemisyjnej gospodarki. Strategicznym projektem realizowanym przez Grupę przy współpracy z Equinor jest budowa farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim o łącznej mocy 3000 MW. W 2018 roku gazeta Giełdy i Inwestorów „Parkiet” uhonorowała Polenergię nagrodą „Byka i Niedźwiedzia” dla najlepszej spółki z indeksu sWIG80. Więcej na www.polenergia.plArchiwum

Zapisz się do Newslettera Clear Channel.