Aktualności

Powrót do listy

Benefit Systems Oddział Fitness, agencje SalesTube, Value Media i Clear Channel Poland realizują pierwszą kampanię programmatic DOOH za pośrednictwem platformy programmatycznej Display & Video 360.

Data publikacji: 2023-09-27 Dodaj do ulubionych

„NAJbliżej do formy” – pod takim hasłem, na ekranach należących do Clear Channel Poland, realizowana jest we wrześniu kampania promująca kluby fitness należące do Benefit Systems –  Zdrofit, Fabryka Formy, Fit Fabric i Fitness Academy. Kampania została zakupiona w kanale programmatic Digital Out Of Home i po raz pierwszy na rynku polskim realizowana jest za pośrednictwem platformy DV360. Kampania jest prowadzona w modelu programmatic preffered deal. Za strategię, planowanie oraz zakup mediów odpowiedzialne są agencje Value Media i SalesTube (Group One).

 

- Dla naszych marek stale poszukujemy rozwiązań mediowych, które wzmacniają naszą efektywność biznesową. Innowacje są dla nas kluczowe w kontekście zwiększenia potencjału dotarcia do szerokich grup odbiorców, co może przełożyć się na wzrost penetracji rynku – mówi Beata Kłęk, wicedyrektor ds. marketingu Benefit Systems Oddział Fitness.

Kampania realizowana jest na blisko 100 nośnikach typu totem zlokalizowanych w galeriach handlowych, w których mieszczą się kluby fitness Benefit Systems Oddział Fitness oraz na około 140 nośnikach typu city digital umiejscowionych w przestrzeni miejskiej w promieniu do 2 km od wskazanych obiektów.

Zautomatyzowany zakup wyświetleń, wyceniany jest jak w przypadku reklamy digitalowej, na bazie CPM, w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Automatyzacja to naturalny krok na drodze dynamicznie rozwijającego się medium, jakim jest Digital Out Of Home. Programmatic umożliwia reklamodawcom optymalnie szybki i elastyczny sposób aktywowania i kontrolowania kampanii na cyfrowych nośnikach zewnętrznych. To, w połączeniu z jakościowymi ekranami zlokalizowanymi w strategicznych punktach miasta,  umożliwia markom skuteczniejsze zwracanie się do klientów i kierowanie przekazu z optymalnym poziomem elastyczności i kontroli.

- Chcemy, aby nasi klienci mieli gwarancję niezawodności i skalowalności. Partnerstwo CCP z Broadsign Reach jako SSP zintegrowanego z ponad 30 platformami DSP, w tym m.in. DV360 czy AdForm są tego gwarancją. Programmatic zwiększa potencjał szerokiego inventory jakościowych nośników reklamy zewnętrznej, optymalizując precyzję targetowania, dając możliwość elastycznego zarządzania kampanią i trzymania kontroli nad jej realizacją, co dla marek jest kluczowym elementem na drodze do dalszego rozszerzenia strategii omnichannel – mówi Filip Hołowczyc, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu, Clear Channel Poland

- Zakup powierzchni reklamowej online w modelu programmatic jest od wielu lat rynkowym standardem i obejmuje już nie tylko możliwości emisji na YouTube, Connected TV, Audio czy formaty Rich Media, ale także kanały do tej pory rozumiane jako media offline takie jak OOH. Partnerstwo z Clear Channel Polska pozwoliło nam na realizację kampanii cross-channel z wykorzystaniem nośników Digital OOH z poziomu jednego narzędzia do zakupu programatycznego - Display & Video 360. Dzięki temu mamy pełną kontrolę nad kampanią, elastyczność zarządzania nią i optymalizacji działań z jednego miejsca. Cieszymy się, że wraz z Value Media jako pierwsze agencje w Polsce mamy możliwość wdrażania tak innowacyjnych rozwiązań dla naszych klientów, wyznaczając jednocześnie trendy na rynku– zaznacza Michał Kukuła, Head of Programmatic Buying w SalesTube.

Archiwum

Zapisz się do Newslettera Clear Channel.